22 Eylül 2007 Cumartesi

Parmak Boyası


Free Image Hosting at www.ImageShack.us
MALZEMELER :
-1 fincan çamaşır kolası veya nişasta
-1,5 fincan su
-sabun tozu
-toz boya
HAZIRLANIŞI :
Eski bir kap içersinde nişasta ve suyu karıştırın. Karıştırarak pişirmeye başlayın. Suyunu çekmeye başlayıp çok katılaşmadan ocaktan alın .Kayganlık için bir tutam )sabun tozu (sabun rendesi) atılarak karıştırmaya devam edin. Sabun eriyince soğutup kavanoza doldurun . Kullanacağınız zaman, ayrı kaplara alarak içine istenen renkleri karıştırın. Renklendirmeden sonra boya kullanıma hazırdır.Ayne karışımı , biraz daha sulandırarak sulu boya olarak da kullanabilirsiniz .

NOT: Çalışma için kuşe kağıtlar (üzeri parlak eski takvim yaprakları) kullanmakta fayda var . Boyanın ıslaklığı sebebiyle kağıdın kenarları kıvrılmasını önlemek amacıyla piyasa satılan parmak boyası kağıtları idealdir .
Ayrıca, parmak boyası yerine gıda boyası ile renklendirilmiş yoğurt kullanabilirsiniz. Tıraş köpüğünü boya ile renklendirip üzerine naylon örtü serdiğiniz bir amsa üzerinde serbest çalışmalar yapabilrisiniz.

2 yorum on "Parmak Boyası"

cocuklacocuk on 22 Eylül 2007 11:35 dedi ki...

parmak boyası tarifi çok işimize yarayacak, benim kızım çok seviyor .

meralkisa on 5 Ekim 2007 14:38 dedi ki...

Ara vermistin galiba tekrar burada olmani gormek guzel...

 

Bengi_Abla Copyright 2008 All Rights Reserved Baby Blog Designed by Ipiet | All Image Presented by Tadpole's Notez | Tested by Blogger Templates